KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 8516130
nr 851 6130
Fredrik Frisendahl
(1891-1984), Sverige
Kolteckning, Fredrik Frisendahl (1891-1984), älg, signerad, motivets mått: 52x38
Fredrik Frisendahl, svensk skulptör född 1891, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 oktober 2013
kl 20:01:01
6/10 23:04:02
100 kr
7/10 12:21:03
Fredrik Frisendahl
Läs mer om Fredrik Frisendahl